Sebepoškozování - úleva od psychických problémů?

Sebepoškozování je psychická porucha, která má původ v sociokulturním prostředí. Pod tímto pojmem si mnozí lidé představí sebevrahy. Avšak bylo vědecky prokázáno, že se lidé, kteří sebepoškozováním trpí, nechtějí úmyslně zabít. "Pouze" si tím ulevují od svých problémů.

Sebepoškozování je agresivní chování člověka, které je nasměrované proti němu samotnému. Pro sebepoškozování je charakteristické, že se toto sebezraňující chování opakuje, je návykové. Ve společnosti se o něm ví a mluví velmi málo, s tímto problémem se však potýká mnoho osob, především dospívajících.

Nejčastější formy sebepoškozování

 • řezání
 • škrábání
 • kousání
 • pálení se
 • típání cigaret či sirek do ruk atd.
 • rytí do ran nebo jizev (nenechat rány zhojit)
 • propichování kůže (např. jehlami, bodání se)
 • pojídání velkého množství prášků
 • bodání kružítkem
 • spalování kůže tělovým sprejem

Příčiny sebepoškozování

Nejrizikovějšími faktory jsou vážná traumata zanechávající hlubokou stopu v dětské duši:

 • sexuální zneužívání
 • znásilnění
 • tělesné týrání a zanedbávání
 • citová deprivace
 • dětská samota a pocit, že s problémy, se kterými se děti setkávají, jim nemá kdo pomoci
 • odloučení od rodičů
 • alkoholismus

Pro většinu lidí je důležitým momentem vzniklá bolest, která přehluší bolest psychickou. Fyzická bolest je něco hmatatelného, co člověk může vlastní vůlí ovládnout, na rozdíl od bolesti psychické. Při pocítění bolesti začne mozek produkovat endorfiny, a tak z člověka spadne stres a úzkost. Sebepoškozování je vlastně úleva od psychických problémů - když se člověk pořeže či si jinak ublíží, fyzická bolest přehluší bolest psychickou.

Jak sebepoškozování zabránit

Pokud zjistíte, že si vaše dítě ubližuje, kontaktujte bez váhání psychologa. S dospívajícím dítětem můžete mluvit jako s dospělou osobou. Před tím, než povedete rozhovor na téma sebepoškozování, připravte se na to, že se nedozvíte nic příjemného a problémy dítěte budou nejspíš větší, než jste čekali. Nereagujte hystericky nebo výbušně, pokud nechcete, aby k vám dítě ztratilo důvěru. Vyhněte se jakémukoliv obviňování – to by bylo nejspíš totéž, jako byste řekli »Pořezej se!«. Sebepoškozování je, stejně jako pokus o sebevraždu, volání o pomoc a dítě, které ubližuje samo sobě, rozhodně potřebuje při odvykání dohled odborníka a pochopení rodiny.

Prevence je možná!

Lepší než řešit důsledky určitého negativního chování a jednání, je takzvaná prevence, neboli způsob předcházení těmto negativním jevům:

1. Preventivně působí osvěta, respektive odtabuizování tématu. S dospívajícími je třeba na toto téma diskutovat.

2. Je potřeba podporovat a rozvíjet otevřenou komunikaci v rodině, schopnost mluvit o svých pocitech, umět je vyjadřovat, ventilovat a vybít, pokud jsou nepříjemné a negativní (třeba sportem, křikem, rozcupováním papíru).

3. Je třeba naučit se přistupovat k problémům čelem a konstruktivně (nikoliv sebedestruktivně) je řešit.

4. Dospívající by se měli naučit bránit si svoje hranice a uvědomovat si, co ještě chtějí a co již ne.

 

Setkali jste se ve svém okolí s touto poruchou?

Sebepoškozování - úleva od psychických problémů? patří do témat
 • Honorio Morais Luis Miguel 28.02.2018 01:49:10

  Dobrý deň prihlasovateľ:

  Som Honorio Morais LuisMiguel Som legitímnyveriteľ, ktorý dávapôžičku s veľmi nízkouúrokovou sadzbou vo výške3%, ktorá jeobchodovateľná. Vydávamvšetky druhy úverov, ako jeVzdelávacia pôžička,Podnikateľský úver, Úverna bývanie,Poľnohospodárska pôžička,Osobná pôžička, pôžičkana auto E.T.C. Poskytujem ajúvery od 2,000 do 20,000000,00 za zníženú úrokovúsadzbu 3%. Trvanie 1 - 30rokov v závislosti od sumy,ktorú potrebujete akopôžičku. Viac informáciízískate prostredníctvom:(honoriomoraisluismiguel@gmail.com)

  Čakám na vašu odpoveď.

  Zostaňte požehnaní.

  Pán Honorio Morais Luis Miguel
  honoriomoraisluismiguel@gmail.com

 • Nebankovni pujcky kdfinance 19.02.2018 12:57:43

  Půjčky, Úvěry, exekuce, insolvence, oddlužení, Registry, Směnky.
  Nemáte peníze? Máte exekuce? Nemůžete do Banky? Máte registry? Nemáte příjem ?
  Rychlá Nabídka půjčky 50.000Kč- 2.000.000Kč Vše řešíme rychle a diskrétně.
  Rád Vám pomohu kontaktujte mě každý den na číslo

 • UPDATE ON LOAN REQUIREMENT Mrs.Emilia Fedorcakova 07.12.2017 14:19:41

  Hello, Apply and get qualify for a loan on low interest rate 1% and easy process. Contact me for more info. Thank you.
  Please Only serious inquiries.
  For more details :Contact us
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Best Regards.
  Mrs.Emilia Fedorcakova

  Ciao, fai domanda e ottieni un prestito con un tasso di interesse basso dell'1% e un processo semplice. Contattami per maggiori informazioni. Grazie.
  Per favore, solo domande serie.
  Per maggiori dettagli contattaci
  Email: bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Best Regards.
  Mrs.Emilia Fedorcakova

  Hola, solicite y califique para un préstamo con una tasa de interés baja del 1% y un proceso fácil. Póngase en contacto conmigo para más información. Gracias.
  Por favor Solo consultas serias.
  Para mas detalles contáctenos
  Email: bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Best Regards.
  Mrs.Emilia Fedorcakova

  Dobrý deň, aplikujte a získajte nárok na úver s nízkou úrokovou sadzbou 1% a jednoduchým procesom. Kontaktujte ma pre viac informácií. Ďakujem.
  Prosím len vážne otázky.
  Ďalšie podrobnosti: Kontaktujte nás
  Email: bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Best Regards.
  Mrs.Emilia Fedorcakova

  • Re: UPDATE ON LOAN REQUIREMENT James Lewandowski 16.01.2018 21:41:42

   Na Intervenční a hypoteční úvěr nabízíme půjčky jednotlivcům a firmám s nízkou úrokovou sazbou ve výši 3%. Vyplácíme půjčku na konsolidaci dluhu, domácí zlepšení, nákup automobilů, nový domov, investiční / obchodní expanzi nebo dokonce dovolenou.

   V našem systému půjček mají místní i zahraniční klienti záruku na získání půjčky od této společnosti na způsob nezajištěných mezinárodních offshore financování, což znamená, že pro tento proces není požadováno žádné zajištění.

   Kontaktujte nás pro další dotazy prostřednictvím tohoto e-mailu

   Pozdravy,

   James Lewandowski
   e-mail: lewandowskijames19@gmail.com
   web:http://www.interventionmortgagefirm.com/

 • řezání silence 04.10.2010 21:57:08

  Když jsem se pořezala poprvé, cítila jsem se jako sedmém nebi - ulevilo se mi, cítila jsem se jako podnapilá. Od té doby pociťuji při každém pořezání krásu, oddech. Momentálně se snažím abstinovat, ale i přes to musím pořád myslet na řezání, krev a úlevu. Nevím, kdy se znovu dostanu do těžké deprese a znovu se říznu. Ale lidi, uvědomte si, že každá jizva vám vaše sebepoškozování bude připomínat a stanete se na něm závislí, proto NEZAČÍNEJTE!

  • Re: řezání Prudent Loan Service 01.12.2017 23:29:52

   nabízíme úvěr osobám, které potřebují finanční půjčku ve výši 2%. kontaktujte nás dnes pro Váš rychlý a pohodlný úvěr na adrese: pcl846509@gmail.com

 • Raymond Johnson 04.02.2015 10:55:04

  Hľadáte podnikateľský úver, osobné pôžičky, úveru na bývanie, auto úver, študentské pôžičky, konsolidáciu dlhu úver, nezaistený úver, rizikový kapitál Alebo si odmietla pôžičku v banke alebo finančnej inštitúcii pre jeden alebo viac reasons.You sú na správnom mieste vášho úveru riešenie! Som súkromný veriteľ, dávam z úverov pre podniky aj jednotlivcov v nízkej a cenovo dostupné úrokovej sadzby vo výške 3%. Kontaktujte nás na movisterloan02@gmail.com

  • nabídka půjčky Heinz Munkel 26.11.2017 03:57:14

   Jste v jakékoli finančníkrizi? Potřebujete úvěr narefinancování svého domunebo rozšíření svéhopodnikání? Potřebujeteúvěr k vypořádánínaléhavých dluhů a pobytu ujednoho věřitele?Potřebujete zaplatit zazaplacení účtů? atd.Získejte svůj úvěr od $2,000 do $ 150,000,000.00 USD/ EURO / POUNDS ve výši 3%.Peníze převedené na vášúčet do 3 hodin odschválení. Pokud mátezájem o získání úvěru,neváhejte nám zaslatžádost prostřednictvíme-mailu:heinzemunkel.loanfirm@gmail.com

 • nabídka půjčky Heinz Munkel 25.11.2017 00:58:58

  Jste v jakékoli finančníkrizi? Potřebujete úvěr narefinancování svého domunebo rozšíření svéhopodnikání? Potřebujeteúvěr k vypořádánínaléhavých dluhů a pobytu ujednoho věřitele?Potřebujete zaplatit zazaplacení účtů? atd.Získejte svůj úvěr od $2,000 do $ 150,000,000.00 USD/ EURO / POUNDS ve výši 3%.Peníze převedené na vášúčet do 3 hodin odschválení. Pokud mátezájem o získání úvěru,neváhejte nám zaslatžádost prostřednictvíme-mailu:heinzemunkel.loanfirm@gmail.comJste v jakékoli finančníkrizi? Potřebujete úvěr narefinancování svého domunebo rozšíření svéhopodnikání? Potřebujeteúvěr k vypořádánínaléhavých dluhů a pobytu ujednoho věřitele?Potřebujete zaplatit zazaplacení účtů? atd.Získejte svůj úvěr od $2,000 do $ 150,000,000.00 USD/ EURO / POUNDS ve výši 3%.Peníze převedené na vášúčet do 3 hodin odschválení. Pokud mátezájem o získání úvěru,neváhejte nám zaslatžádost prostřednictvíme-mailu:heinzemunkel.loanfirm@gmail.com

 • Řezání Klára 08.10.2017 21:37:44

  Když jsem se poprvé řezala byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Musela jsem se každý den řezat protože jsem to bez too nemohla vydržet měla jsem jak kdyby absťák. ak jsem začala chodit do školy a učitelka si toho všimla tak to začala řešit s mojí mamkou a sociální pracovnicí :( . Zašlo to daleko ale já jsem stím nemohla přestat furt mě to přitahovalo, každý den jsem měla deprese. Pak jsem začala chodit k psychologovi jenže ten mi už nedokázal pomoci. Tak jsem šla k psychiatrovi prvě jsem byla v psychiatrické léčebně v Bohunicích chodila jsem jen na nějáký terapie a furt to nešlo řezala jsem se čím dál tiím víc trvalo to rok než jsem se z toho dostala měla jsem jít na lečení jenže mě nevzali protoze neměli místo každý den obě ruce a obě nohy dořezané :( pak se to nachvíli uklidnilo a teď začala ta deprese znova už týden jsem v depresi každému nadávám a po večerch furt brečím nikomu nechci říct co mě trápí mam to uzavřené v sobě :( nevěřila jsem tomu že by se to mohlo obhevit znovu tak vás žádám jestli by jste mi mohli pomoct jak a co stím mám dělat teďka jsem si objednala psychiatra tak jestli mu mam rict ze at me posle nekam na leceni ze nezvladam skolu anic děkuji :(
  chtěla bych vám jen říct NIKDY to nedělejte nebo dopadnete jako já a moc pěkný pocit to neni :(

  • Vaše úvěrová pomoc je zde Klanovsky Emil 22.11.2017 08:16:42

   Potřebujete půjčky na projekt, investice, osobní půjčky, úvěry na podnikání, úvěry na bydlení, studentské půjčky, konsolidační úvěry a křesťanské půjčky? Potřebujete půjčku k zahájení malého, středního nebo velkého podnikání? Potřebujete úvěr na vybudování domu nebo úvěru na auto? Potřebujete půjčku na nákup zařízení pro práci? Získejte odpověď na všechny vaše problémy a získejte svůj úvěr dnes s úrokovou sazbou 2% a naše transakce jsou rychlé, bezpečné a pohodlné a 100% guarantee.email přes klanovskyemil@gmail.com

 • Bezplatná půjčka, která odpovídá vašemu rozpočtu. Jakub Finance 04.10.2017 23:26:22

  Ahoj,

  Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme
  družstevní záložny a poskytují půjčky jednotlivcům, vládě
  institucí, církví a obchodních organizací a lidí všeho druhu.
  Aplikujte dnes na jakýkoli druh úvěru, jako osobní, nezabezpečený, konsolidační, křesťanské, obchodní, studentské a hypoteční úvěry apod., Které odpovídají vašemu rozpočtu za úrokovou sazbu 2%. Pro více informací kontaktujte: jakubfinance.cz@gmail.com

 • křesťanská Pujcky garciajsacramento 04.10.2017 13:51:38

  Potřebujete půjčku? Vydáváme renomované úvěry jednotlivcům, společnostem a investorům. Poskytujeme půjčky na nákup automobilů, půjčky na auta, osobní půjčky, vánoční půjčky, podnikatelské půjčky, půjčky na vzdělávání, konsolidaci dluhů, ETC při 2% úrokových sazbách. Finance a poradenství. Žádné ověření příjmů. Nepotřebujete kreditní skóre. Velmi příznivé úrokové sazby. Kontaktovat Heinrich Jesse E-mailová adresa: pastorwilliams1211@gmail.com

 • LOAN faith smith 21.05.2017 12:05:18

  Dobrý den, jsem Maria Hooks,žijící v Texasu, USA. Vtuto chvíli jsem vdova sečtyřmi dětmi a v květnu2017 jsem byla ve finančnísituaci a musel jsemrefinancovat a platit účty.Snažil jsem se hledat úvěryod různých úvěrovýchfirem, soukromých ifiremních, ale nikdy súspěchem, a většina bankodmítla můj úvěr. Ale jakto Bůh chtělo, představiljsem Boží ženě půjčku nasoukromé půjčky, která miposkytla půjčku ve výši850 000 USD a dnes jsemobchodník a mé děti se vsoučasné době dobředaří, pokud se musíteobrátit na jakoukoli firmu sOdkaz na zajištění úvěrubez zajištění, žádnoukreditní šek, žádnouspolupodepsatele s pouhouúrokovou sazbou 3% alepšími splátkovými plánya plánem, kontaktujte prosímpaní Faith Robert(faithrobertloanservice@gmail.com). Neví, že to dělám,ale teď jsem tak šťastný arozhodl jsem se, že o němbudu vědět víc ao tom, žemu Bůh požehná víc.Můžete ji kontaktovatprostřednictvím e-mailu{faithsmithloanhome@gmail.com}

  • Nabídka půjčky Lorena Vera 29.07.2017 09:58:22

   Ahoj,

   Jaké jsou vaše finanční potřeby?
   Poskytujeme půjčky od minimálně 2 000,00 dolarů až po maximální částku 100 000 000,00 dolarů s pohodlnou dobou trvání od 1 do 30 let při velmi snížené úrokové sazbě ve výši 2%. Potřebujete komerční úvěr? Potřebujete osobní půjčku? Chcete si koupit auto? Chcete refinancovat? Potřebujete hypotéku? Potřebujete obrovský kapitál pro zahájení svého podnikání nebo rozšíření? Ztratili jste naději a věřili jste, že neexistuje žádná cesta a vaše finanční zatížení stále přetrvává?
   Neváhejte nás kontaktovat pro případnou obchodní spolupráci.
   Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: lorenavera128@gmail.com

 • Svědectví o tom, jak jsem dostal svůj úvěr julie 26.04.2017 12:21:37

  Svědectví o tom, jak jsem dostal půjčku z MAY FIELD FINANCE, Jmenuji se julie anderson, jsem ze sjednoceného státu, jsem zde, abych svědčil o tom, jak jsem dostal svůj úvěr od MAY FIELD FINANCE COMPANY poté, co hodně falešných věřitelů odepřeš mi příležitost získat Půjčit sem v tomto fóru. Pomohl mi i mé rodině s půjčkou 70 000 EUR. Poté, co jsem ztratil 700 euro podvodníkům. MŮŽE MAJIT ŘEDITEL FINANČNÍ SPOLEČNOSTI PÉČE Pán PIUS mě ujistí, že mi pomůže, zpočátku jsem odmítl uvěřit, dokud se konečně setká s jeho slibem. Pokud potřebujete skutečný úvěr jako naléhavý, chcete kontaktovat MAY FIELD FINANCE COMPANY prostřednictvím jeho e-mailu (loan3568@gmail.com

 • Nabídka půjčky Pastor Nilson 24.04.2017 12:13:50

  Potřebujete půjčku, abyste mohli platit účty nebo začít podnikat? Můžete mě nyní kontaktovat pro více informací. Pastornilson552@gmail.com

 • žádost o úvěr Pastor Nilson 01.12.2016 09:26:12

  Potrebujete pôžičku platiť svoje účty, alebo začať nový podnik? môžete ma kontaktovať teraz pre viac informácií. pastornilson552@gmail.com

 • Lopez Dan 02.11.2016 09:02:23

  Ahoj,

  Zde přichází Cenově dostupný úvěr, který změní váš život navždy, jsem pan Lopez Dan certifikovaný úvěr věřitel, Nabízím půjčky pro jednotlivce i veřejného sektoru, které potřebují finanční pomoc na nízkou úrokovou sazbou 3%. Špatné úvěry přijatelný, podmínky jsou velmi jednoduché a ohleduplný. pro další výnosy.

  Prosím, vyplňtenásledující formulářžádosti a vrátit se vpřípadě zájmu a budeterádi vědět o úvěrvěřitele jako Lopez Dan,každá zúčastněná osobakontaktovat prostřednictvíme-mailu:lopezdan_loanlenders@yahoo.com

  DATA dlužníka

  1) Úplné názvy:
  2) Stát:
  3) Stát:
  4) Povolání:
  5) Telefonní číslo:
  6) Výše úvěru
  7) Doba trvání

  Budu se těšit slyšet od vás tak, aby pokračovat.
  S pozdravem,
  Pan Lopez Dan

 • žádosti o úvěr Mike Petter 12.08.2015 02:47:47

  Potřebujete půjčku platit své účty, nebo začít nový podnik? nás můžete kontaktovat nyní pro více informací. mikepetter11@outlook.com

  • Re: žádosti o úvěr Pan Paskah 06.10.2016 08:37:29

   Potrebujete osobnú pôžičku? Má vaša firma, spoločnosť alebo priemysel potrebuje finančnú pomoc? Potrebujete financie na začiatku svojho podnikania? Potrebujete financie na rozšírenie svojho podnikania? Dávame z úveru, ktoré majú záujem inviduals, ktorí hľadajú pôžičku v dobrej viere. Ste vážne potrebuje naliehavú úveru Kontaktujte nás na E-mail: mobilfunding1999@gmail.com

   PODROBNOSTI žiadosť o úver
   1) Úplné názvy: ............
   2) Sex: .................
   3) Vek: ........................
   4) Štát: .................
   5) Telefónne číslo: ........
   6) Povolanie: ..............
   7) Mesačný príjem: ......
   8) Výška úveru Potrebný: .....
   9) Pôžička Doba trvania: ...............
   10) Účel úveru: ...........

   Ďakujem.

 • Pastor OSAS Ben 06.01.2016 11:52:13

  Ahoj,

  Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčky, domácí úvěr, auto úvěr, studentské půjčky, půjčky konsolidaci dluhu, nezajištěné úvěry, rizikového kapitálu, atd. .. Nebo jste byl odmítnut úvěr u banky nebo finanční uspořádání jednoho nebo několika důvodů. Jste spíše jejich úvěrové řešení! Jsem Pastor, soukromé věřitele, úvěrů pro firmy a jednotlivce v nízké a cenově úrokovou sazbou ve výši 2%. Máte zájem? Kontaktujte nás a léčit úvěru následovat převod do 48 hodin. KONTAKT: pastorossasben@gmail.com
           Podrobnosti Aplikace

  Jméno:
  Datum narození:
  Pohlaví:
  Stav:
  Adresa:
  Umístění
  Postavení:
  PSČ:
  Země:
  Telefon:
  E-mail:
  Státní Účel úvěru:
  Částka půjčky:
  Půjčka Doba trvání:
  Čistý měsíční příjem.

  Zpět ke mně co nejdříve s výše uvedené informace pro více informací.
  Doufám, že to slyším od vás.
  Díky a Bůh vám žehnej,
  Pastor OSAS Ben

 • Rychlé & spolehlivé půjčky Mrs Susan 17.03.2015 12:59:33

  Rychlé & spolehlivé půjčky
  požádat o rychlou soukromoupůjčku a získat vašipůjčku v hodinách. Pošletenám mail naconsult.susanreed@gmail.com svaším jménem: adresa:výše úvěru: půjčka dobatrvání: telefonní číslo:Máte-li zájem, kontaktujtenásat:::consult.susanreed@gmail.com

 • JOHN RICHARD 04.02.2015 10:53:41

  Dávame všetky typy úverov,ako sú vzdelávaciepôžičky, podnikateľskéúvery, osobné pôžičky,atď fyzickým a právnickýmspoločnostiam pri nízkychúrokových sadzieb.Potrebujete pôžičkukonsolidovať svoje dlhy,ktoré sa vám znepokojujúce,pretože, alebo budetepotrebovať nejaké finančnéprostriedky na začatiepodnikania na vlastnú päsť?Obráťte sa na nás.honeywelinvestmentcompany@gmail.com

 • řezání a jizvy Eliška 09.12.2014 19:12:40

  Dobrý den,už jsem v tom rok a strašně nervým a furt se musím řezat. Líbí se mi to a přináší pocit úlevy a ,že nejsem sama. Jsem na tom úplně závislá, nevím co mám dělat. Je mi hrozně a to už mě rodiče dali na jinou školu, kde nejsem furt šikanovaná. Musím mít jistotu, že mám žiletku, nůž nebo nůžky a taky, že budu mít další jizvu. Vždycky se kvůli tomu doma pohádáme a chtěla bych se z toho dostat a mít lepší kontakt s rodiči Co mám dělat abych neměla furt ty nervy?

 • Michael 13.06.2014 07:14:51

  Kdyby jste věděli o nějaké dívce,která si ubližuje,nebo jste onou osobou vy samy
  ozvěte se 730846007
  nebo na email quixx@post.cz
  pomohu Vám

 • Souvislost mezi vztahem k vlastnímu tělu a sebepoškozováním Nela 18.03.2014 07:59:42

  Zdravím Vás všechny,
  píšu bakalářskou práci na téma sebepoškozování v souvislosti se vztahem k vlastnímu tělu. Pokud byste mi o sobě chtěli něco říct, a tím mi hodně pomoct, budu ráda, když mě zkontaktujete:)
  Předem děkuji všem a přeji Vám hodně štěstí!!
  email: petrkovska@seznam.cz

 • Řezání Natálie 12.01.2013 20:24:27

  Ahoj. už se řežu rok.. A teď se řežu ještě víc. táta si našel přítelkyni a my se v lásce nemáme.. začla sem se kvůli tomu všemu řezat víc a víc. vždycky mám celý ruce pořezaný už mě od toho strašně bolej žíly a já nevim co mám dělat. pořád se kvůli tomu řežu. A fůrt to strašnš krvácí prosím poraďte mi co s tím mám dělat:(

  • Re: Řezání Helča 06.02.2013 15:21:29

   Ahoj všem, píšu bakalářskou práci na téma sebepoškozování v dospívání.
   Zabředla jsem do toho všeho a vše studuji a chci vám všem jen řict, ať se držíte. Psychický stav mnohem více ovlivňuje člověka než cokoliv jiného. Kdybyste si chtěli někdo popovídat, stačí napsat, budu ráda.

 • KV 23.01.2013 18:59:38

  Prosím o vyplněnídotazníku týkajícího sesebepoškozování... Děkujihttp://www.mojeanketa.cz/pruzkum/204905122/

 • Lukas Hrdina 03.11.2012 15:53:02

  Jmenuji se Lukas Hrdina a je mi 21 let. Rezu se od svych 15 let. Pamatuju si svoje prvni riznuti. Nebylo to kvuli psychickemu problemu. Sedel jsem jednou u nas doma s kamaradem a on nejak vytahl ziletku a rikal ze si muzem vyryt hvezdu na ruku. Nevydel jsem v tom nejaky smysl ale udelal jsem to. Napadlo mne ze bych takhle mohl vyznat lasku. Vyrezal jsem si na levou ruku MILUJI TE. Nakonec jsem to neukazal ale asi to byl start. Doma jsem mel peklo. Tata furt jenom rval a nadaval, ne, mamku neuhodil. Ja jsem se snim serval nekolikrat. Ale bylo to tak psychicky bolestivy ze mi pomohla jedine ziletka. Nepral bych nikomu ten pocit rikat si ze nechces aby se vratil domu. Kolikrat jsem zkousel usnout driv nez prijde nebo si pustit nahlas hudbu...Nevim, ale kdyz jsem se porezal poprve tak mi to nemohl nikdo vyvratit ze existuje neco lepsiho proti tomu. Verim tomu ze je lepsi fyzicka bolest nez psychicka a jsem rad ze jsem to poznal. Nedoporucuji nikomu jinemu ale ja se rezu a pomaha mi to. Nejde o to co si mysly ostatni ale co si myslis ty!! Je pravda ze jsem dvakrat chtel svuj zivot ukoncit ale krev se srazi strasne rychle, teda alespon u mne, a driv mne nekdo nasel. Skoncil jsem v psy. ustavu a i pres to se dal rezu, me to proste pomaha. A verim ze nejsem sam.

 • Řezání Klarina 13.10.2012 20:44:23

  Já začala asi v 17,dneska je mi 27. Asi před dvěma rokama jsem potkala super chlapa,kvůli kterýmu jsem si našla doktorku,ta mi hned nasadila antidepresiva a na občasný užívání něco silnějšího a zlepšilo se to. Ale ted po svatbě mně strašně zklamala moje svědkyně a to tak,že je to zpátky,s manželem se hádám a dneska poprvý po těch dvou letech jsem si pořezala ruku znova...a to jsem myslela že to nejhorší mám za sebou...prý mám poruchu osobnosti,takže se budou asi nasazovat silnější léky,co já vím...:-(

 • Renata 29.01.2012 15:55:50

  jsem stoho venku už 12let.říznutí mi pomáhalo zmizení stresu i napětí a zmatků života.Cítila jsem se mrtvá.Až při tekoucí krve o říznutí žiletkou mi teplo v žilách ulevovalo a cítila jsem jakoby slast.Dnes ve 41 letech mi se z krve dělá nevolno asi jsem se toho kdysi nabažila.Také následky psychiatrie a nic pořád byla apatie.Jsem ráda že jsem čistá a je to droga a vyhráno nemáme nikdy.Musíme být silnější v těle něž nutkání .

 • ... *D* 12.08.2011 16:54:38

  Na tento článek můžu napsat jenom todle ... KECY KECY KECY ... Ja začala asi ve 2-3 třídě .. začalo to kousáním prohlubováním zaďerům do kreve .. rodedranými kustkami na rukou od kružítka.... skončilo to u žiletky .. teď mužu hrdě napsat, že tři roky nic, přestala jsem naprosto sama bez ňákého dozoru, spíš bych řekla, že kdybych chodila k ňákému psychoušovi tak by to bylo ještě horší, protože bych byla naštvana, že se to vůbec někdo dozveděl a že si myslí že mám ňáké psychické problémy ... a příčiny které jsou tady napsané ? ehm ani jedna, která je tady napsaná mám fakt super rodiče (jasně, že někdy mě štvou) vždycky se mi věnovali mohla a můžu se jim se vším svěřit a ňáké zanedbání, zněužití, znásilnění vůbec nic ... ráda si přečtu ňáký článek o tomto tématu, ale todle mi příjde opravdu vtipné

  • Re: ... Lusaka 30.12.2011 22:12:46

   Ahoj. No já jsem "čistá" 4 roky a nemyslím si, že to je dost. Pořád mám na to chuť a v podstatě sama sebe nenávidím za to , že si to upírám. Taky jsem s tím přestala sama, bez cizí pomoci. Ale den co den na to myslím a nejvíc mě deptá představa, že ten chtíč nikdy neskončí. Copak na to budu myslet i v důchodu? Tím chci jen říct, že ikdyž jsi bez toho vydržela 3 roky podle mě to není dost na to aby sis mohla říct, že to máš za sebou. Ale každopádně blahopřeju...ať ti to vydrží. :)

 • Bára 21.12.2011 20:07:22

  Ahoj, píši bakalářkou práci o sebepoškozvání a chtěla jsem vás požádat o pomoc. Píši o tom z toho důvodu, že jsem si tím sama prošla a myslím, že informovanost společnosti je stále malá a tyto lidi odsuzují a nedokáží jim pomoci. Pokud by jste mi chtěli pomoc určitě neváhejte a napište mi na email babs.s@seznam.cz, opravdu vám budu moc vděčná za spolupráci.

 • oznámení Misa 26.09.2010 15:11:03

  Pokud si chce někdo popovídat o tomhle tématu,můžete mi napsat na můj e-mail.

  • Re: oznámení Damila 24.11.2011 23:10:19

   A na jaký e mail? žádný jsi neuvedla.

 • iva 03.01.2011 18:57:37

  netýká se jen dospělych...já se řezala i ve 35 letech

  • Re: Damila 14.06.2011 07:02:35

   Ano, můžu potvrdit, není to jen záležitost puberťáků, taky jsem se řezala v dospělosti (v dětství vůbec ne).
   Ale připadala jsem si trochu retardovaně a hodně jsem se za to styděla. Hlavně právě kvůli svému věku.

 • kousání Milena 22.09.2010 14:02:04

  Sama jsem si prokousávala ruce do krve, vždy když došlo k nějakému vyhraněnému konfliktu mezi mnou a partnerem. Poprvé asi v jednadvaceti, naposled (snad) v osmadvaceti. Naštěstí mě nenapadlo použít nějakej nástroj, ale jsem důkazem toho, že se to netýká jenom dospívajících.


Adresář

Diskutujte na téma Duševní poruchy

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku