Alzheimerova nemoc s pozdním začátkem

autor: Anonymní dotaz 29.11.2012 20:54

Mojí matce bude v lednu 90 let. Asi před půl rokem dostala lék Nakim na podezření na Parkinsonovu nemoc a také lék Argofan na depresivní nálady. Nyní byla hospitalizovaná na psychiatrické léčebně a byla u ní diagnostikována alzheimerova nemoc s pozdním začátkem a byl jí přidán lék olanzapin. Zajímá mě, zda parkinsonova nemoc byla příznakem Alzheimerovi nemoci nebo jde souběžně o obě choroby? A jaik dlouho zhruba trvá tento pozdní začátek, než-li přejde do středního stádia? Zaráží mě, že psycholožka nám při propuštění řekla, že matka je mentálně na vysoké úrovni. Překvapilo mne, že diagnoza tedy zní právě takto.

Odpovědi na otázku

 • Michaela Kopřivová 07.12.2012 21:15
  Dobrý den, Alzheimerova choroba je dělena na formu s časným začátkem – klinické příznaky se objevují do 65 let, a formu s pozdním začátkem, kdy se příznaky objevují ve věku 65 let a vyšším. Forma s pozdním začátkem (senilní) je výrazně častější a toto je tedy případ i Vaší matky. Ve věku 90 let je pravděpodobnost onemocnění Alzheimerovou chorobou velmi vysoká. Výskyt závisí totiž silně na věku Parkinsonova choroba je souběžně další neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy.

Adresář

Diskutujte na téma Duševní poruchy

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku